Dekorační barva Desiré Luxury

Luxusní povrchy – možná dostupnější, než jste si mysleli

Slovo luxus vyvolává v člověku velmi specifické emoce, neboť symbolizuje něco výsadního, unikátního, nedostupného. Pokud by se vyhlašovala soutěž o výraz, který je marketingem nejčastěji zneužívaný, rozhodně by se právě toto slovo ocitlo na předním místě. Nejlépe to vyjadřuje užívání sousloví “luxus pro každého”, které je striktně vzato nesmyslné. Skutečný luxus nemůže být – už z definice – dostupný každému.

Přesto existují produkty, které nikdy punc výjimečnosti neztratí, ačkoliv mohou být o něco dostupnější, než by se mohlo zdát. To platí například pro luxusní povrchy, které neodmyslitelně patří ke kvalitnímu interiérovému designu. Jako dostupnější alternativa ke kamenným obkladům vznikla keramika, avšak i ta může být ve svém technologickém a estetickém provedení pro většinu smrtelníků nedostupná. Obdobně to platí pro oblast dekoračních technik, která nikdy zcela nenahradí klasické vymalování pokoje bílou barvou.

Demonstrativnímu luxusu hrozí, že se promění v opulenci. Proto není od věci používat luxusní povrchy s citem, podle hesla “dobrého pomálu”, neboť právě v kontrastu s nenápadností a poctivou obyčejností mohou nejlépe vyniknout. I proto mohou být dostupnější, než by se mohlo zdát.

O tom, co je dnes v tvorbě interiérových povrchů možné, by se daly psát knihy, ale obrázek je často za tisíc slov. Nebojte se proto navštívit fotogalerii na stránkách www.alphadecor.cz a nechte se inspirovat.

Desire1 Luxusni povrhy  Luxusni povrhy Luxusni povrhy 

Mizaar colonne Luxusni povrhy Luxusni povrhy  

Veli e Velluti Luxusni povrhy Desire Luxusni povrhy

 

Copyright 1997–2020 Adicolor.cz