Dekorační barva Venysé
Dekorační barva VENEXIAN FAUX
Dekorační barva VELI&VELLUTI
Dekorační barva Velé S&G
Dekorační barva Travertinus P
Dekorační barva Travertinus
Dekorační barva SOGNI SK
Dekorační barva Shadé S
Dekorační barva Shadé
Dekorační barva SANDÉ
Prev
06-05-2012
06-05-2012
06-05-2012
06-05-2012
06-05-2012
06-05-2012
06-05-2012
06-05-2012
06-05-2012
06-05-2012
Next

Kalendář výstav a veletrhu

 

100 % DESIGN *Oficiální účast ČSingaporeR*

1.9. - 30.9.2014

 1. Singapur Mezinárodní veletrh skla a designu
   

DOMOV A TEPLOchehia

5.9. - 7.9.2014

Lysá nad Labem - Výstaviště Výstava bytového vybavení, nábytku a tepla


 

COMFORTEXФлаг Германии

6.9. - 8.9.2014

 1. Lipsko Odborný veletrh interiérů (jen pro odborné návštěvníky)
   

INTERGIFT
spain

10.9. - 14.9.2014

 1. Madrid Mezinárodní veletrh dárkového zboží a dekorace
   

HABITARE
 
1317117480 finlyandiya-flag1

10.9. - 14.9.2014

 1. Helsinky Veletrh nábytku a interiérových dekorací
   

FOR ARCH
chehia

16.9. - 20.9.2014

Praha - PVA EXPO PRAHA Letňany 25. mezinárodní stavební veletrh


 

MARMOMACC italy-flag

24.9. - 27.9.2014

 1. Verona Mezinárodní výstava mramoru, kamenů a technologií
   

FOR INTERIOR
chehia

25.9. - 28.9.2014

Praha - PVA EXPO PRAHA Letňany 5. veletrh nábytku, interiérů a designu


 

EXPOHOGAR OTONOspain

26.9. - 29.9.2014

 1. Barcelona Mezinárodní veletrh dárkového zboží a zboží pro domácnost
   

BALTIC FURNITUREflag-latvii1

2.10. - 5.10.2014

 1. Riga Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového návrhářství
   

MODEL HOBBY
chehia

2.10. - 5.10.2014

Praha - PVA EXPO PRAHA Letňany 23. ročník modelářského a hobby veletrhu

 

Všechny barvy inspirace

Návraty domů jsou stále stejné: přivítat partnera, nakrmit psa, večeře, televize, koupelna, ložnice… Najednou se člověk přistihne, že je třeba něco změnit, ale neví přesně, co. A nebo: nový byt, ještě bez nábytku, jen ho vymalovat, ale jak? Ať už patříte k těm nebo oněm, a nebo zažíváte úplně jiný příběh, nechte se inspirovat. Třeba je interiérový dekor přesně to, co hledáte. Jistě, někdy stačí pouze znovu vymalovat nabílo, ale proč nebýt odvážnější? I byt v panelovém domě je možné proměnit v luxustní rezidenci, když víte jak.
Malířské ztvárnění interiérů rozhodně nekončí volbou vhodného odstínu, i když i ten je velmi důležitý. I struktura, ať již na první pohled výrazná, nebo zcela nenápadná, hraje svou nezastupitelnou roli, a to nejen v reprezentativních prostorech obývacího pokoje, kam vodíme návštěvy, ale i při volbě povrchu pro dětský pokoj. Jak známo, děti mají bohatou obrazotvornost a jednobarevné plochy je v lepším případě nudí, v tom horším mohou přímo vyvolávat nepříjemné pocity. Proč například nepoužít k vymalování dětského pokoje barvu SOGNI SK (http://www.adicolor.cz/dekoracni-barvy/dekoracni-barva-sogni-sk)? Barvu mohou oživit drobné šupinky, ale jde s ní pracovat i reliéfně.

 

Inspirace v malovani
A když už jsme u reliéfních technik, tou pravděpodobně nejznámnější je imitace pórovitého mramoru. Barva Travertinus (http://www.adicolor.cz/aktuality/75-malov-n-n-ro-n-ch-prostor-vy-e-travertinus) je levnější než kamenný obklad, přitom se však lépe než travertin hodí do exteriéru. I v interiéru je možné s ní dělat zázraky, takže návštěva neuvěří, že to není kamenný obklad, a že máte jen „vymalováno“.
Možná Vás vždycky přitahovala spíše historická období než současnost a historizující estetika Vám lépe pomůže vytvořit pocit domova. Nechte se inspirovat uměním interiérových dekorací staré Itálie! (http://www.adicolor.cz/poradna/56-klasick-pojet-interi-ru-vych-z-z-p-sn-ho-du-antick-ho-um-n)
A nebo hledáte klid ve východní filosofii a v harmonii, která vychází z umění feng-shui? Tak prosím! http://www.adicolor.cz/poradna/29-bydleni-podle-pravidel-feng-shui
A jestli nevíte, kudy kam, tak navštivte fotogalerii, třeba naleznete inspiraci právě tam. http://www.adicolor.cz/fotogalerie-interieru

Takto označená slova nahradit hypertextovým odkazem (schovat hypertext odkaz do nich) a ne používat ho explicitně.

 

 Inspirace v malovani  Inspirace v malovani

Když se řekne “italský”

Italsky pizza

 

ItalskyPřesto, že území Apeninského poloostrova prošlo v předchozích staletích složitým politickým vývojem a Italská republika jako jednotný územní celek vznikla až roku 1861, má člověk přirozenou tendenci označovat za “italské” vše od Pompejí, které byly založeny stovky let před vznikem Římského impéria, až po současný design automobilů. Vedle tradiční kuchyně, která je vyhlášená používáním kvalitních surovin, zdomácnělo slovo “italský” jako synonymum luxusu, kvality a vytříbenosti, ať už se jedná o chuť, estetiku, suroviny, materiály, nebo řemeslné provedení. Pizzu, espresso, olivový olej, Benetton či Lamborghini zná snad každý, vyhlášený je však i carrarský mramor, z nějž Michelangelo tesal své nejslavnější sochy. V neposlední řadě je však Itálie proslulá i malířskými a dekorativními technikami, jejichž slavná historie se začíná psát už ve starověku a stále patří k tomu nejlepšímu co může nabídnout. Důvodem, proč i dnes patří italské dekorační techniky k domácímu stříbru, je vedle tradice a kontinuity i vyhlášený italský temperament, který se nejrůznějšími způsoby projevuje v soutěživosti. Ztělesněním tohoto italského ducha je heslo automobilky Alfa Romeo – Cuore sportivo – sportovní srdce.  

 

 

Ferrari california

Luxusní povrchy – možná dostupnější, než jste si mysleli

Slovo luxus vyvolává v člověku velmi specifické emoce, neboť symbolizuje něco výsadního, unikátního, nedostupného. Pokud by se vyhlašovala soutěž o výraz, který je marketingem nejčastěji zneužívaný, rozhodně by se právě toto slovo ocitlo na předním místě. Nejlépe to vyjadřuje užívání sousloví “luxus pro každého”, které je striktně vzato nesmyslné. Skutečný luxus nemůže být – už z definice – dostupný každému.

Přesto existují produkty, které nikdy punc výjimečnosti neztratí, ačkoliv mohou být o něco dostupnější, než by se mohlo zdát. To platí například pro luxusní povrchy, které neodmyslitelně patří ke kvalitnímu interiérovému designu. Jako dostupnější alternativa ke kamenným obkladům vznikla keramika, avšak i ta může být ve svém technologickém a estetickém provedení pro většinu smrtelníků nedostupná. Obdobně to platí pro oblast dekoračních technik, která nikdy zcela nenahradí klasické vymalování pokoje bílou barvou.

Demonstrativnímu luxusu hrozí, že se promění v opulenci. Proto není od věci používat luxusní povrchy s citem, podle hesla “dobrého pomálu”, neboť právě v kontrastu s nenápadností a poctivou obyčejností mohou nejlépe vyniknout. I proto mohou být dostupnější, než by se mohlo zdát.

O tom, co je dnes v tvorbě interiérových povrchů možné, by se daly psát knihy, ale obrázek je často za tisíc slov. Nebojte se proto navštívit fotogalerii na stránkách www.alphadecor.cz a nechte se inspirovat.

Desire1 Luxusni povrhy  Luxusni povrhy Luxusni povrhy 

Mizaar colonne Luxusni povrhy Luxusni povrhy  

Veli e Velluti Luxusni povrhy Desire Luxusni povrhy

 

Benátský štuk – tradiční, a přitom moderní

V dnešní době existuje nepřeberné množství dekoračních interiérových technik, některé z nich ještě před pár lety technologicky patřily do říše sci-fi. Navzdory tomu si však prastará technika benátského štuku stále uchovává kouzlo a dokáže i dnes oslovit lidi s nejrůznějším vkusem, od milovníků dekorativně pojatých interiérů až po ty, co obdivují střídmý luxus.

Benátský štuk


Původně extrémně náročná technika, jejíž tajemství se v rámci rodin předávalo z generace na generaci, prošla významným vývojem, takže dnes je benátský štuk výrazně snadnější na aplikaci, aniž by přitom ztrácel na své podmanivosti. Adicolor má v nabídce dokonce čtyři varianty: Venexian faux a Venysé obsahují syntetické pojivo, Mizaar a Marmorino vycházejí z tradičního vápenného základu.

 

 Benatskystuk  Benátský štuk

Benátský štuk

MARDOM DECOR

 

 

O SPOLEČNOSTI

 

Společnost MARDOM úspěšně působí na polském trhu již řadu let. Za tuto dobu se nám podařilo získat konkurenční převahu a stát se jedním z vedoucích dodavatelů dekoračních lišt a prvků na trh.

Nyní chceme tento úspěch zopakovat na českém trhu. Věříme, že náročný český zákazník bude naše produkty volit nejen pro jejich příznivou cenu, ale i kvalitu, která je v některých aspektech vyšší než u konkurenčních produktů.

Materiály pro úpravu interiéru jsou naše vášeň a specializace. Spolupracujeme s mnoha projektanty, dodavateli, architekty i individuálními zákazníky, poskytujeme jim inspiraci a řešení, která zdobí stále nové interiéry. Na základě zkušenosti, tisíců objednávek, rozboru stylů a potřeb jsme schopni se přizpůsobit specifikaci konkrétního interiéru a rychle určit všechny technické podrobnosti.

Kromě estetických hodnot, velmi důležitých v našem oboru, věnujeme zvláštní pozornost kvalitě zákaznického servisu. Dobrý produkt je základ, ale úspěšná a přátelská spolupráce je druhá polovina úspěchu. Dobře to víme a vždy přátelsky přistupujeme ke každému zákazníkovi a partnerovi. Můžete se na nás spolehnout v každé situaci — stejně jako na naše výrobky.

 

 

BROŽURA

 

 

Mardom Decor Prestige (PDF, 8 MB)
Mardom Decor Prestige (PDF, 8 MB)
 Mardom Decor Elite 1 (PDF, 4 MB)
Mardom Decor Elite 1 (PDF, 4 MB)
 Mardom Decor Elite 2 (PDF, 4 MB)
Mardom Decor Elite 2 (PDF, 4 MB)
 Mardom Decor Collection (PDF, 11 MB)
Mardom Decor Collection (PDF, 11 MB)
 Decor Nisze (PDF, 7 MB)
Decor Nisze (PDF, 7 MB) 

 

 

Lišty HOMESTAR

Zpracování pro Lišty

 
 verarbeitung1 Proužky s jemným pilovým řezem (pokosnice použití). 
 verarbeitung2

Lepidlo naneste v tenké vrstvě na opěrné ploše tyče.

Spotřeba je závislá na pruhy vel. 60-140 g za bar.

verarbeitung3 Proužky vložit přesně v úhlu zeď-strop a stiskněte dolů dobře.
verarbeitung4 Spoje uzavřená s lepidlem a odstraňte zbytky lepidla s vlhkou houbou.
verarbeitung5 Pro malování pásy používat pouze barvy bez rozpouštědla.

 

 

Pokyny ke zpracování pro rozety

 

RTEmagicC verarbeitung12.jpg RTEmagicC verarbeitung13.jpg RTEmagicC verarbeitung14.jpg
   

Vyjmout nebo vrtat při použití jako rozeta lampa vhodná otevření kabel.

Naneste dostatečné lepidlo na zadní straně růžice na a dodržujte pokyny výrobce lepidla. Používejte pouze rozpouštědla bez lepidla.

Vyrovnejte růžice do správné polohy. Naplňte těsnění obvodu s dekorativním profilu lepidlem. Po vysušení, růžice mohou být odstraněny.

 

Kvalitní ruční nářadí Bulova

Kvalitní ruční nářadí Bulova

(Pennelificcio BULOVA).

Firma Adicolor udržuje a rozvíjí nejlepší tradice italské architektury (interiérů a exteriérů). I když hlavní pozornost soustřeďujeme na vývoj kvalitních materiálů umožňujících „vzkřísit„ nádheru benátských paláců, nezapomínáme ani na samotné nástroje, kterými se snáze dosahuje výsledný vynikající efekt.

Představujeme vám naší přátelskou společnost BULOVA Pennelificcio, která je výrobcem kvalitního světoznámého ručního nářadí.

Tyto naše kvalitní výrobky si určitě koupí náročný profesionál i náhodný kutil a budou jim sloužit déle.

Inspirování tradicí.

I ve světě zahlceném globalizací, firma Erminio Biacchi si zakládá na padesátileté tradici, kterou si udržela i při výměně zaměstnanců. Strategie a průzračný styl charakterizují naši společnost. Štětec Bulova pennelificio zůstává zdrojem inspirace.

Technologický výzkum.

Naše výrobky grip handle, Jolly systém, soft-touch paintings jsou výsledkem vlastních výzkumů a inovací, které nám umožňují zůstávat na předních pozicích.

Konkurenceschopná kvalita.

Prvořadým cílem všech našich výrobků je vynikající kvalita. S moderním zařízením a zkušenými pracovníky jsme schopni konkurovat komukoliv. Důkladný výběr surovin zaručuje, že naše výrobky jsou nejlepší.

Designe tvorby. (made in Italy)

Víme, že nevyhovíme všem, ale snažíme se zaujmout každého. Věnujeme pozornost barvám, jednotlivým detailům i balením zvýrazňujeme charakter každého našeho produktu. Doufáme, že si to všimnete a oceníte styl „Made in Italy“.

Linie výrobků.

Abychom vyhověli požadavkům našich vážených zákazníků, vytváříme různé linie Pennellificio Bulova.

Seznamte se a vyberte si kvalitu, která odpovídá vaším přáním.