Dekorační barva Marmorino

Dekorační barva Marmorino   

Směr použití:

Sádrový povrch, sádrokarton nebo adekvátně připravená omítka.

Příprava povrchu:

K obdržení požadovaného výsledku aplikovat na suchý, čistý povrch stětkou nebo válečkem jeden nebo dva nátěry univerzálního podkladu FONDO UNIVERSALE naředěného 20-30 % vody. Jedná-li se o podkladový materiál daný nesoudržnou sprašující omítkou doporučujeme první nátěr ADIFIXEM, naředěným dle návodu, nežli přikročíte k samotné aplikaci. Nechat zaschnout FONDO UNIVERSALE 5-6 hodin než přikročíte k aplikaci konečné úpravy.

Příprava odstinu:

Odstíny ze vzorníku obdržíme přimísením zvoleného Tinteru, míchací metlou na elektrické vrtačce, do bílého základu. K obržení ideálního produktu se doporučuje připravit konečnou směs alespoň 12 hodin před použitím.

Aplikace:

Aplikovat zednickou lžící z nerezavějící oceli se zaoblenými hranami. Zvolený rozměr nástroje ovlivní konečný výsledek. První nátěr aplikovat vertikálnímí tahy stěrkou, následně provést aplikaci nepravidelnými tahy. Vyšší lesk je možno obdržet dodatečnou aplikací malého množtví produktu naneseného za vyvinutí tlaku. K obdržení maximálního lesku, ochrany a ke zvýraznění vzoru MARMORINO aplikovat speciální vosk EASYWAX syntetickou houbou a naleštit měkkým hadrem před jeho kompletním zaschnutím.

Ředění:

Připravená k použití.

Technické údaje:

Spotřeba na jednotlivý nátěr: 1,2 – 2,0 čtverečních metrů na litr

Zasychání při 25°C: 3-4 hodin na dotek

Následný nátěr: 4-6 hodin

Specifická váha: 1480 +/− 20 g/ litr

Viskozita (Brookfield 20°C): 35000 – 40000 mPa.s

Obsah pevných látek: 70+/−1.

Užitečné tipy:

Neaplikovat při teplotách nižších než 5°C a vyšších než 28°C. Za účelem vyloučení eventuálního následného nedostatku nátěrového materiálu pozorně ověřit rozměry podkladu určeného k nátěru. K zamezení rozdílnosti barevných tonalit, v případě užití více balení, se doporučuje smísit veškerý materiál předem. Z téhož důvodu použít MARMORINO a TINTER vyrobené ve stejné sérii. Omýt pracovní náčiní teplou vodou.

Photogalerie

Video

Copyright 1997–2024 Adicolor.cz