Dekorační barva Travertinus

Dekorační barva Travertinus

   

Směr použití:

Jakýkoliv interiérový nebo exteriérový povrch, sádrový či omítnutý.

Příprava povrchu:

Na nové zdivo nebo předchozí malbu aplikovat první nátěr ADIFIXEM , naředěným dle návodu. Aplikovat jeden nátěr univerzálním podkladem FONDO UNIVERSALE naředěným 20-30 % vody.

Příprava směsi:

Promísit TRAVERTINUS se 40-45 % vody za použití mixeru při nízkých otáčkách, nechat materiál odpočinout cca 15 minut před aplikací

Aplikace:

Aplikovat první nátěr zednickou lžící z nerezavějící oceli, nanést zhruba 2 mm vrstvu, věnovat pozornost rovnoměrné aplikaci produktu, nezanechat rýhy a jiné nepravidelnosti. Aplikovat stejným postupem druhý nátěr po uplynutí zhruba 12 hodin (podle okolní teploty a absorpce) a následně upravit nerezovou špachtlí inox o šířce cca 6-10 mm, třít kolmo ke zdi pod úhlem 90°. Pro vytvoření ideálního porozního efektu použít nástroj uvedený pod kódem A5501 . Zvolit požadovaný vzor, bloky nebo kachlíky, vytvořit odpovídající rýhování špachtlí nebo jakýmkoliv jiným nástrojem. Uhladit pod tlakem odvedenou práci zednickou lžící. Pečlivé uhlazení dodá nátěru kompaktnost a lesk.V případě částečného zaschnutí ve fázi aplikace je možno ke zlepšení jeho zpracovatelnosti materiál navlhčit.

Interiér:

TRAVERTINUS může být ponechán v přírodní úpravě nebo je možno k jeho ochraně a dekoraci použít VELE´ naředěné 30-40 % vody, v neutrální nebo barevné verzi, aplikované štětkou.

Exteriér:

TRAVERTINUS je nutno chránit aplikací nátěru VELE´ naředěného 30-40 % vody v neutrální nebo barevné verzi.

Ředění:

40-45% vody.

Technické údaje:

Spotřeba na jednotlivý nátěr:
tip F - (jemný) cca 0,8 - 1,2 čtverečních metrů na litr
tip M – (střední) cca 0,4 - 0,6 čtverečních metrů na litr

Zasychání při 25°C: 2-3 hodin na dotek, 24 hodin celkové zaschnutí

Skladovatelnost: max 4 hodiny.

Užitečné tipy:

Neaplikovat při teplotách nižších než 5 °C a vyšších než 28 °C. V letním období nebo při aplikaci na velmi savý podklad je vhodné povrch navlhčit před prvním i před druhým nátěrem. Při aplikaci v exteriéru za vysokých teplot zabránit přímému slunečnímu záření na dekorovanou plochu. Chránit upravený exteriérový povrch alespoň po dobu tří dnů (obzvlášť v období zvýšené vlhkosti). TRAVERTINUS obsahuje přírodní minerály, jeho tonalita závisí na druhu použitého mramoru a mohou se vyskytovat rozdíly v odstínech mezi jednotlivými baleními.

Photogalerie

Video

Copyright 1997–2024 Adicolor.cz