Dekorační barva Travertinus P

Dekorační barva Travertinus P

Směr použití:

Jakýkoliv interiérový nebo exteriérový povrch, sádrový či omítnutý.

Příprava povrchu:

Na nové zdivo nebo předchozí malbu aplikovat první nátěr ADIFIXEM , naředěným dle návodu. Aplikovat jeden nátěr univerzálním podkladem FONDO UNIVERSALE naředěným 20-30% vody.

Aplikace:

Aplikovat první nátěr zednickou lžící z nerezavějící oceli, nanést zhruba 2 mm vrstvu, věnovat pozornost rovnoměrné aplikaci produktu, nezanechat rýhy a jiné nepravidelnosti. Aplikovat stejným postupem druhý nátěr TRAVERTINUS P po uplynutí zhruba 12 hodin (podle okolní teploty a absorpce) a následně upravit nerezovou špachtlí inox o šířce cca 6-10 mm, třít kolmo ke zdi pod úhlem 90°. Pro vytvoření ideálního porozního efektu použít nástroj uvedený pod kódem A5501 (str. 23). Zvolit požadovaný vzor, bloky nebo kachlíky, vytvořit odpovídající rýhování špachtlí nebo jakýmkoliv jiným nástrojem. Uhladit pod tlakem odvedenou práci zednickou lžící. Pečlivé uhlazení dodá nátěru kompaktnost a lesk.V případě částečného zaschnutí ve fázi aplikace je možno ke zlepšení jeho zpracovatelnosti materiál navlhčit.

Interiér:

TRAVERTINUS P může být ponechán v přírodní úpravě nebo je možno k jeho ochraně a dekoraci použít VELE´ naředěné 30-40 % vody, v neutrální nebo barevné verzi, aplikované štětkou.

Exteriér:

TRAVERTINUS P je nutno chránit aplikací nátěru VELE´ naředěného 30-40 % vody v neutrální nebo barevné verzi.

Ředění:

Připravená k použití.

Technické údaje:

Spotřeba na jednotlivý nátěr: cca 0,6 - 0,9 čtverečních metrů na litr

Zasychání při 25°C: 4-5 hodin na dotek, 24 hodin celkové zaschnutí

Specifická váha: 1500 +/− 20 g/ litr.

Užitečné tipy:

Neaplikovat při teplotách nižších než 5 °C a vyšších než 28 °C. V letním období nebo při aplikaci na velmi savý podklad je vhodné povrch navlhčit před prvním i před druhým nátěrem. Při aplikaci v exteriéru za vysokých teplot zabránit přímému slunečnímu záření na dekorovanou plochu. Chránit upravený exteriérový povrch alespoň po dobu tří dnů (obzvlášť v období zvýšené vlhkosti). TRAVERTINUS P obsahuje přírodní minerály, jeho tonalita závisí na druhu použitého mramoru a mohou se vyskytovat rozdíly v odstínech mezi jednotlivými baleními.

Photogalerie

Video

Copyright 1997–2024 Adicolor.cz