Klasické pojetí interiéru

Klasické pojetí interiéru vychází z přísného řádu antického umění.

Klasické pojetí interiéru vychází z přísného řádu antického umění. Z antiky čerpá nejen proporce a řád, ale i harmonii a krásu. Charakteristické rysy klasicismu jsou symetrie, jednoduchost a přesnost. Klasický styl má vlastní vnitřní logiku, vlastní řád přísné harmonie proporcí. Jsou pro něj typické geometrické tvary, decentní dekor a drahé, vysoce kvalitní materiály. Klasické pojetí interiéru je vhodné zejména pro místnosti s vysokými stropy, neboť právě takový prostor umožňuje důstojně působící klasické členění.

Číst dál: Klasické pojetí interiéru

Con Amore. Inspirace v malování pokojů a bytů.

Con Amore. Inspirace v malování pokojů a bytů. „Linea Sogni“ („Linie Snu“) - Barvy Itálie

Konečně Itálie na českém trhu! Barvy Linea sognes jsou presentované více než ve dvou desítkách variantů kompletně s prvotřídním nářadím pro každou barvu. Je to opravdu ohromující, vždyť kdysi nám postačil jen Latex a Primalex (Chceš li míti ženu s sexem, maluj v bytě Primalexem).

Číst dál: Con Amore. Inspirace v malování pokojů a bytů.

Kuchyně. Obývací pokoj.

Kuchyně. Obývací pokoj. Inspirace barev Linea sogni

Čím je člověk starší, tím stylovější je všechno, co ho obklopuje,-  obrovské hodiny, krb, nádherné lustry a ozdoby stropu. Až si uvědomí, že stárne, první, co asi udělá, - obnoví svou kuchyni. Vždyť spousta skvělých italských barev nemůže neinspirovat k jejich poměrně snadné aplikaci! 

Číst dál: Kuchyně. Obývací pokoj.

Inspirace v malování dětského pokoje.

Inspirace v malování dětského pokoje. Barvy Itálie. ADICOLOR Linea Sogni

Barevný svět dětství ovlivňuje celý náš život. Vzpomínáte, jak byla vymalovaná zeď, na kterou jste se denně koukali při probouzení nebo usínání s pohádkou? Dnes pečlivě vybíráme hodnotné barvy Itálie – Velé, Veli Velluti, Desiré a jiné- abychom zkrášlili pokojíček našich dětí. Barvy inspirují svítivě-čistým tonem, jsou omyvatelné a prodyšné. 

Číst dál: Inspirace v malování dětského pokoje.

Styl "made in Italy", co si pod tím máme představit?

Styl "made in Italy", co si pod tím máme představit?

Ve světě již není mnoho značek, které se mohou pyšnit řadou produktů vyrobených v Itálii. Pokud ano, jedná se o světové značky za mimořádné ceny. Made in Italy je pro nás synonymem nejlepšího módního stylu, citu pro detail, výběru toho nejlepšího materiálu a tradice perfektního zpracování. Je to nejlepší kombinace krásy, kvality, elegance a temperamentu. Adicolor Vám přináší tento požitek za skvělé ceny. Styl "made in Italy", co si pod tím máme představit?

Když se řekne style"made in Italy" nejspíše si představíme luxusní oblečení nebo víno. Zkusme si ale představit interiér v italském stylu. Jak by měl vypadat?

Číst dál: Styl "made in Italy", co si pod tím máme představit?

Bydlení podle pravidel Feng Shui

Bydlení podle pravidel Feng Shui

Bydlení podle pravidel Feng Shui

Feng shui, v doslovném překladu "vítr-voda", tradiční čínské umění, v podstatě věštění, které se zabývá umístěním a aranžováním prostoru.
Pokud jste se rozhodli vymalovat si byt podle principů Feng shui a stále váháte, jakou barvu zvolit, inspirujte se v našem článku, ve kterém se budeme věnovat každému pokoji zvlášť.

Číst dál: Bydlení podle pravidel Feng Shui

Bydlení ve stylu ART DECO

Bydlení ve stylu ART DECO

Bydlení ve stylu ART DECOArt Deco – umělecký styl vycházející z pozdní secese se v poslední době stal vrcholným středobodem soustředění všech uznávaných interiérových designérů. Vznikl po první světové válce jakožto atraktivní styl pro začátek nové éry vzrušení a optimismu v poválečné Evropě a Americe. Tento styl se vyznačuje především svou ornamentální sofistikovaností, elegancí a z pohledu interiérového zařízení především extrémní lesklostí povrchů.Styl Art Deco byl ihned se svým nástupem aplikován do všech designových sfér – módy, architektury, šperků, umění, ale především také do interiérového designu a nábytkářství, jež si podmanil především elegancí svých hladkých linií. Tehdejší průmyslový trend v kombinaci s moderními materiály současnosti znovu zažívá svůj velký návrat.

Číst dál: Bydlení ve stylu ART DECO

Jin a Jang v místnosti

Jin a Jang v místnosti

Jin a Jang v místnostiPodle pravidla platí, že místnosti „jang" s větší aktivitou, jako jsou kuchyně, dětské a obývací pokoje, snesou více intenzivnějších barev. Takové místnosti by měli zdobit barvy akce, mezi ně patří například žlutá, červená a oranžová. Avšak pozor, tyto barvy by neměli převažovat. Lze je ztlumit uklidňujícími barevnými odstíny.

Číst dál: Jin a Jang v místnosti

Copyright 1997–2024 Adicolor.cz