Vážení přátele!

Do 28.03 jsme otevření jenom pro poradenství a vydej zboží dle 

předchozí telefonické domluvě na čislo +420775612527

Bydlení ve stylu ART DECO

 

Barvy Art Deco

Pokud chcete realizovat interiér ve stylu Art Deco zapomeňte na pestrobarevnost a ponořte se do barev tehdejšího umění.V tomto stylu se objevují barvy jako například černá a šedozelená, třeba v kombinaci s jemným černým vzorováním, ale také červená, či bílá a máslová, opět střídmě doplněná o černé linie vzorů. V případě honosnějších interiérů se však nemusíte zdráhat ani akcentů zlata a chromu. Ty by ovšem vždy měly být „tlumeny" například bledě modrou či šedou. Velký výběr barev můžete najít v oddělení „Naše produkce".

Nábytek Art Deco

Rozhodně zde najdete i ornamentálně bohaté zdobení na různých komodách a postelích, ale pokud nemáte interiéry vašeho domova již teď zařízeny v čistě starožitném rázu, pak se vyplatí vybírat Art Deco nábytek, z něhož čiší moderní elegance a pohodlí. Dřevěný nábytek mívá vysoce lakovanou povrchovou úpravu v černé barvě, často doplněnou o chromované zdobení. Velmi aktuální jsou například sedací soupravy a křesla, čalouněná vysoce leštěnou bílou kůží s lakovanými dřevěnými rámy. Pro nábytek Art Deco jsou typické exotické dřeviny jako například brazilský palisandr, eben, amazonský javor a dýha. Pro čalounění je zase příznačná jemná telecí kůže a různé úpravy veluru, jež skýtají pohodlí a jsou příjemné na omak.

Podlahy Art Deco

Styl pozdní secese si žádá mramor. Mramorové podlahy v černé či bílé barvě jsou pro tento styl typické, stejně jako vzorování podlahy, které by rozhodně mělo být tvořeno čtverci či obdélníky. V případě koberců dominuje hnědá a černá barva v kombinaci s holubí šedí. Pro kobercové vzory jsou obvykle používány motivy různě kroucených hadích těl, ročních období  a geometricky pojaté motivy květin.

Osvětlení Art Deco

Mluvíme-li o osvětlení, míníme tím stropní svítidla, stojací lampy, stolní lampy i malé nástěnné lucerničky – a to vše opět ve velmi jednoduchých liniích. V oblasti svítidel se rozhodně nevyhýbejte materiálům, jako je bronz, jenž obvykle rámuje mozaikovitou vitráž stínítka s motivy geometrických květin.

Stojací lampy bývají většinou vyhotoveny z tepaného železa nebo chromu či ručně foukaného skla v různých odstínech. Aktuální jsou lampy z černého kování. Vašemu interiéru budou jistě slušet i stolní lampičky z niklu s bílým, čirým nebo matným, ale i barevným sklem, opět sázeným do mozaikovitého stínítka.

Doplňky Art Deco

Doplňky jsou pro styl Art Deco tím nejdůležitějším článkem, který nelze zanedbat. Typickým doplňkem jsou například zrcadla s rámy z niklu, chromu a stříbra, bohatě zdobenými motivy jelenů, pávů, růží či geometrickými liniemi. Nasnadě je také doplnit interiér o bronzové sochy s perlovým zdobením. Do pracovny jsou více než vhodné psací sady se zdobenými stojany na pero a pořadníky na složky a papír. Kliky u dveří  by měly ladit k designovému zpracování tepaných svícnů z niklu, chromu a stříbra. Podobně je tomu i v případě váz, které by naopak měly kopírovat design svítidel.

Copyright 1997–2022 Adicolor.cz