Vážení přátele!

Do 28.03 jsme otevření jenom pro poradenství a vydej zboží dle 

předchozí telefonické domluvě na čislo +420775612527

Bydlení podle pravidel Feng Shui

Ložnice

Ložnice je místem, kde si máme odpočinout od starostí a samozřejmě spát. Současně se ale stává prostorem, kde jsme nejvíce bezbranní, co se vlivů energie týče. Energie barev na nás nepřetržitě působí mnoho hodin a v pravidelných intervalech. Vybírejte tedy z barev, které mají harmonizující a ozdravné účinky, jako například modrá, světle žlutá, béžová, hnědá a zelená. Vzhledem k tomu, že v ložnici soustřeďujeme energii na další pracovní den, je dobré použít v doplňcích v malém měřítku akcenty červené,  pro kreativitu a úspěch. Vhodný je například přehoz přes postel, polštářky či rámečky na fotografie.

Dětský pokoj

Dětský pokoj je trochu složitější na výběr barev. Dítě si v něm nejen hraje a učí se, ale také spí. Proto by měl být členitý, nebo přehledně rozdělen na části. Rodiče mají tendence vymalovat dětský pokoj pouze světlými barvami, ale tím vlastně brzdí dětskou fantazii a kreativitu. Zeď, u které je lůžko, by měla být v očistných barvách tak, jako ložnice dospělých. Naproti tomu stěna, u které je pracovní stůl, by měla mít barvy kreativity, soustředění a psychické rovnováhy, mezi které se řadí žlutá, oranžová, purpurová, červená,  růžová, bílá a  šedá. V jiném rohu, kde si dítě hraje, by měly být zastoupeny barvy přiřazené k elementu dřeva, a to jsou hnědá a zelená. Nezapomeňte na výrazný koberec a závěsy.

Koupelna

Koupelna, stejně jako ložnice, je místností určenou pro relaxaci. Pokud je v koupelně i toaleta, která zastupuje negativní energii, začleňte barvy jako je hnědá nebo žlutá, pro celkovou harmonizaci energií. Je-li koupelna bez toalety,  platí pro výběr barev stejná pravidla, jako pro ložnici.

Obývací pokoj a jídelnaPokoje pro celou rodinu – obývací pokoj a jídelna. Pokoje, ve kterých se setkává celá rodina, jsou na výběr barev  také složitější, protože každý z nás reaguje na barvy jinak. Měli bychom se tedy vyhýbat příliš divokým barevným kombinacím, ale také extrémně světlým barvám, nebo dokonce obývacímu pokoji sladěnému do jedné barvy. Pokud si nejste jisti, použijte barvy půdy a písku, které přinášejí rovnováhu ve vztazích, a pak například hnědou a zelenou, zlepšující vitalitu, zdraví a prosperitu.

Doplňky a dekorace v barvách elementu ohně, můžete v malém množství rozložit po pokoji.

Jistě jste již zažili pobyt v  pokoji, kde jste se necítili dobře a nevěděli jste proč. Pravděpodobně zvolené barvy nebyly v harmonii s vaší energií. Výběru barev stojí za to věnovat více času, protože ať už vědomě či nevědomě  na ně reagujeme.

Další pravidla pro udržení pozitivní energie Fen shui

Bydlení podle pravidel Feng Shui

Osvětlení

Vyhněte se ostrému osvětlení a obnaženým žárovkám, tlumené osvětlení je ve feng shui mnohem lepší.
Zrcadla by měla být čistá, umístěna ve výšce hlavy a ideálně oválná a nejlépe jednoduchá bez zbytečných ozdobných prvků.

Koupelna a toalety

Pokud je to možné, snažte se dveře do koupelny vždy zavírat. Na toaletě platí, že je vždy nezbytné sklápět záchodové prkénko dolů. Prkénko nahoře totiž vede k úniku pozitivní energie z domu.

Obývací pokoj

V obývacím pokoji si dejte pozor na výklenky a rohy – to jsou velmi často tzv. „mrtvá místa" a tok energie Chi je zde minimální. Pokud se jich nemůžete vyvarovat, pokuste se je alespoň oživit tím, že sem postavíte lampy, rostliny nebo třeba akvárium.
Nejlepší variantou k uspořádání nábytku dle feng shui je postavit nábytek do křivky, kruhu či osmihranu. Sedačka by měla vždy směrovat čelem ke dveřím. Vyvarujte se toho, aby byly pokoje přeplněny nábytkem a přesvědčte se, že jednotlivé kusy nábytku k sobě pasují a nejsou příliš odlišné velikosti.

Ložnice

V ložnici se vyvarujte umístění postele do přímé linie s dveřmi a naproti ní nevěšte žádná zrcadla.

Jídelna

Jídelnu není vhodné situovat vedle vchodových dveří. Židle čestného hosta by měla být umístěna čelem ke dveřím. Jídelní stůl by měl být v ideálním případě oválný nebo osmihranný a kolem něho by měl být dostatek prostoru k volnému pohybu.

Při návrhu Feng shui interiérů nebo exteriérů musíte mít na mysli v první řadě samotné lidi, kteří v daném prostoru budou pobývat. Komfort pro lidi je prioritou číslo jedna a na to musíme myslet na prvním místě.

Copyright 1997–2022 Adicolor.cz