Vážení přátele!

Do 28.03 jsme otevření jenom pro poradenství a vydej zboží dle 

předchozí telefonické domluvě na čislo +420775612527

Styl "made in Italy", co si pod tím máme představit?

 

Být „italský“ se ve světě interiérového designu stalo označením pro charakteristický styl a skutečnost, že se mekkou nábytkové i interiérové módy stala před lety severoitalská metropole Milán. Jedním ze základních pilířů moderní architektury a designu je funkcionalizmus. Věci by měly být tak krásné, jak jsou funkční. Střídmost tedy nahradila okázalost a do popředí se dostaly jednoduché, elegantní a přímé linie zbavené nadbytečné dekorativnosti. Jedním z hlavních charakterů italského stylu je ležérnost a nenucenost. Tento styl charakterizuje výrazná barevnost kombinovaná s měkkými odstíny světlých krémů. Pokud si zvolíte do svého bytu či domu barvy v italském stylu, Váš domov dostane rázem nádech vznešenosti, komfortu a luxusu.

Základem v italském domě jsou všudypřítomné dlaždice. Naleznete je na chodbách, na toaletě, v koupelně, v kuchyni, na stěnách a leckdy i v obývacím pokoji. Výhodou tohoto obložení je snadná údržba, pamatujte ale, že v Itálii je v létě mnohem tepleji než u nás a tak není divu, že je zde tento chladivý materiál hojně využíván. V našem prostředí to s ní ale tolik nepřehánějte, na podlahu zvolte třeba klasické dřevěné parkety. Dlaždice uplatněte na stěnách, chodbách, na toaletě, v koupelně či ve sklepě. Styl "made in Italy", co si pod tím máme představit?

Při zařizování kuchyně se nebojte starožitností, ty do interiéru skvěle zapadnou. Staré otlučené hrnce nebo proutěné ošatky se budou v italské kuchyni skvěle vyjímat. Dobře budou vypadat i těstoviny ve vyšších sklenicích. V kuchyni navodí italskou atmosféru a poslouží jako levná a efektní dekorace.

V ložnici vsaďte na jednoduchost nábytku a na ornamenty. Díky nim bude interiér působit svěžeji a živěji. Nedoporučujeme obyčejné interiérové barvy, po kterých jsou zdi hladké. Velký výběr barev, po kterých Vaše stěny nezůstanou ploché najdete v kolonce "naše produkce".

Při zařizování interiéru dbejte hlavně na to, aby byl prostor vzdušný. Italské interiéry jsou prostorné a velkorysé, sluší jim vysoké stropy a křídlové dveře. Pokud váš byt takový není, zkuste si pomoci zrcadlovým obložením stěn, které prostor opticky zvětší. Strop opticky zvýší i nařasené splývavé závěsy v tlumenějších barvách a světlá podlaha. Pokoj zvládne opticky zvětšit výmalba krémovými barvami a světlý nábytek.

„Italský“ ale není jen tvar, barva nebo funkce. Nenabízíme pouze produkt, ale vlastně celý životní styl, který by bylo možné popsat slovy jako dynamika či temperament, potažmo pak velkorysost a důraz na stylovost jako takovou. Italské je prosté i sofistikované. Jednoduché stejně jako rychlé i ležérní. Tedy plné emocí a kontrastů.
Začátkem jara se do metropole Milán sjíždí představitelé současných trendů panujících na scéně interiérového designu a celé město se promění v jeden velký výstavní prostor. Vystavovatelé jsou z celého světa, ale onen, "italský styl“ se ani v takové záplavě neztratí. Zkuste se tam podívat...

Copyright 1997–2022 Adicolor.cz